У организацији Српске заједнице у Македонији обележена је 98. годишњица погибије српских питомаца и официра у Валандовском крају.
На комеморацији су у име организатора говорили Гордана Јовић-Стојковска, председник Српске заједнице у Македонији, Драган Недељковић, заменик министра у Министарству културе Републике Македоније.
У име Републике Србије скупу се обратила Душанка Дивјак, отправник послова у Амбасади Републике Србије у Македонији.
Културно уметнички програм, посвећен слави и захвалности српским страдањима и жртвама, приредили су омладинци Српске заједнице у Македонији, а о крвавим Валандовским догађајима у пролеће 1915. говорио је Милорад Шкиљевић, председник Валандовског регионалног одбора Српске заједнице.